UDSTILLINGSKALENDER 2019 – 2020

Oktober 2019
12. oktober
Asmild Hallen, Asmild Landbrugsskole, Viborg
Lørdag 12 – 16.
Landsklubben for Orpington
Specialklubben for dværg-Wyandotter
Barnevelderklubben

Lørdag d.26. -27.okt
Fjerkræklubben for Als og Sundeved
Plantorama, Sønderborg
Lørdag 14 – 18, søndag 09 – 16

02. – 03. november
Bjerringbro Fjerkræklub
Bøgeskovskolen, Koldkær 8, Bjerringbro
Lørdag 13 – 18, søndag 10 – 16.
Mariagerfjord Fjerkræklub
Oue Hallen, Oue, Hobro
Lørdag 14 – 17, søndag 10 – 16.

Vestfyns Fjerkræklub
Salbrovad 30, Assens
Lørdag fra 14-17, Søndag fra 10-16

9. – 10. november
Herning og Omegns Fjerkræklub
Herning Sirdueklub
Specialklubben for toppede hønseracer
Aulumhallen, Aulum
Lørdag 14 – 18, søndag 9 – 16.

Djurs Racefjerkræklub
Enslevgård, Grenå
Lørdag 10 – 17, søndag 10 – 15

Amagerland Fjerkræavlerforening
Skottegårdsskolen, Saltværksvej, Kastrup
Lørdag 12.30 – 17, søndag 10 – 16

Frederikshavn og omegns Fjerkræklub
FFK.hallen, Flade Engvej 8, Frederikshavn.
Lørdag 14.30 – 17, søndag 10 – 16

16. – 17. november
Struer Fjerkræklub
Danske Landhøns
Limfjordshallen, Gimsing skole, Struer
lørdag 13-16 søndag 10 -16

Vejle og Omegns Fjerkræklub
Forsamlingshus, J.L.Warmingsvej 3, Brejning.
lørdag 14-17. søndag 10 -15.30

Møns Fjerkræklub
Vordingborghallen, Skoleparken 1, Vordingborg
Lørdag 14 – 17, søndag 10 – 16.

Vesthimmerlands Fjerkræklub.
Nibe Idræts og Kulturcenter
Hobrovej 36, 9240 Nibe.
Lørdag 14 -17. søndag 10 -16.

Sønderjysk Fjerkræklub
Nustruphallen, Møllevej 24 C, 6500 Vojens
Lørdag 14 – 17, søndag 10 – 15.30.

Skive og Omegns Fjerkræklub
Skive Fjerkræklub
Resenhallen, Furvej 9, Skive
Lørdag 14 -17. søndag 10 -16.

23. – 24. november
Bornholms Fjerkræklub
Østermariehallen. Lørdag 14 – 17, søndag 10 – 16.

Langelands Fjerkræklub
Tullebøllehallen, Tullebølle
lørdag 10 – 17 søndag 10 – 16.

Hadsten Fjerkræklub
Langskovvej 21, Langskov
Lørdag 13 -17, søndag 10 -17.

Viborg Fjerkræklub
Asmild kloster Landbrugsskole, Viborg
Lørdag 13 – 17, søndag 10 – 15.

30. nov. – 1. december.
Holstebro og Omegns Fjerkræklub
Holstebro Racedueklub
Mejruphallen, Holstebro
Lørdag 14 – 18, søndag 10 – 16

Allerød og Omegns Fjerkræklub
Centerhallen, Allerød
Lørdag 14 – 17, søndag 10 – 16

11. – 15. december
Landsudstilling i MCH, Herning
Fredag d. 13. dec 14 – 17
Lørdag d. 14. dec. 9 – 17
Søndag d. 15. dec 9 – 16

Januar 2020
11. – 12. januar
Fjerkræklubben for Sorø og Omegn.
Pedersborghallen, Sorø
Lørdag 14 – 17, søndag 10 – 16

Fjerkræklubben Syd-, øst og Midtfyn
Vindingehallen, Skolevej 15, Nyborg
Lørdag 14 – 17, søndag 9.30 – 15.30

18.- 19. januar
Syd og Vestsjællands fjerkræklub
Fuglebjerghallen Byagervej 2, 4250 Fuglebjerg
Lørdag 14- 17, søndag 10-16

25. – 26. januar
Fjerkræklubben for Silkeborg og Omegn
Lunden, Vestergade 74, Silkeborg
Lørdag 13 – 18, søndag 9 – 15

Facebookside www.facebook.com/DFfR.Racefjerkrae/